I'm only on a P4 1.7GHZ laptop with 256meg of ram; I so need more... It's a pain when you're forced to multitask all the time for work lol... But the RAM is only $60 or so for each 256mb stick, or double that for each 512 meg stick, which if I go that route I'd go for the full gig heh...
Donate to UBBDev today to help aid in Operational, Server and Script Maintenance, and Development costs.
Please also see our parent organization VNC Web Services if you're in the need of a new UBB.threads Install or Upgrade, Site/Server Migrations, or Security and Coding Services.